Fun Box
Fun Box
Fun Box
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling

Go down 
+14
Narcis_♥
Unique Goddess
PorcelanskaLutka
Bloody.Mary
~Black pearl~
emily_darling^^
Tamara
Beauty.and.the.Freak
Word eater.
Ivy
Nightrunner
*Izgubljena Sholja*
People Are Shit
.But Home Is Nowhere.
18 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
.But Home Is Nowhere.
Admin
Admin
.But Home Is Nowhere.


Posts : 107748
Join date : 2009-10-13
Age : 32
Location : Home... but home is nowhere

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySun Oct 03, 2010 4:06 am

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Knjige o Hariju Poteru su prvenstveno namenjene starijoj deci, ali imaju obožavatelje svih godišta. Snimljena je i serija Varnerovih filmova baziranih na knjigama, od kojih je prvi prikazan 2001. godine.
Prema autorki, Džoan Ketlin Rouling, priče su se pojavile u njenoj mašti, sasvim formirane, dok je bila u vozu od Mančestera do Londona. Njeno omiljeno mesto na kom je napisala prvu knjigu bio je edinburški kafić, dok je pila nebrojene šolje kafe. Novac od prodaje knjiga, kao i honorar od filmova i suvenira, napravio je od Roulingove milijardera i 552. najbogatiju osobu na svetu. Roulingova je bogatija od britanske kraljice Elizabete II.
Svaka knjiga opisuje jednu godinu Harijevog života na Hogvortskoj školi magije, gde se mladi čarobnjaci uče kako da koriste magiju i igraju Kvidič, čarobnjački sport.
Knjige su pisane u trećem licu, sa Harijem kao glavnim likom. Knjige su uglavnom pisane sa Harijeve tačke gledišta, sa kratkim izuzecima u Hari Poter i Kamen mudrosti, Hari Poter i Vatreni pehar i Hari Poter i polukrvni princ. To je jedan od razloga zbog kojih se u čitateljima stvara jaka povezanost sa Harijem; priča je ispričana kroz njegov lik.
Hari Poter je upoređivan sa mnogim poznatim knjigama, kao što je Tolkinov Gospodar prstenova. Neki aspekti iz Hari Poter serije podsećaju na stvarni svet, kao što su Berti Botove bombone svih ukusa, koje su inspirisane pravim proizvodom tog imena koji pravi Dželi Beli kompanija.

Knjige iz serije

Hari Poter i Kamen mudrosti
Vreme događanja: 1981. godine i 1991.–1992. godine.
Objavljena: 26. juna 1997. godine

Hari Poter i Dvorana tajni
Vreme događanja: 1992.–1993. godine
Objavljena: 1998. godine

Hari Poter i zatvorenik iz Askabana
Vreme događanja: 1993.–1994. godine
Objavljena: 8. septembra 1999. godine

Hari Poter i Vatreni pehar
Vreme događanja: 1994.–1995. godine
Objavljena: 8. jula 2000. godine

Hari Poter i Red feniksa
Vreme događanja: 1995.–1996. godine
Objavljena: 21. juna 2003. godine

Hari Poter i polukrvni princ
Vreme događanja: 1996.–1997. godine
Objavljena: 16. jula 2005. godine

Hari Poter i relikvije Smrti
Vreme događanja: 1997.–1998. godine
Objavljena: 21. jula 2007. godine

Očekuje se da će Hari napustiti Hogvorts sredinom 1998. godine, malo pre svog osamnaestog rođendana — pod uslovom, naravno, da to uopšte i doživi (kao što Roulingova voli da podseti čitaoce kada je pitaju o Harijevoj karijeri nakon škole).
Hari Poter serijal knjiga je preveden na mnoge jezike (vidi: Spisak naslova knjiga o Hariju Poteru na raznim jezicima).
2001. godine pojavile su se dve knjige kao kopije onih koje navodno poseduje Hari (sa sve beleškama koje su Hari i njegovi prijatelji dodavali na marginama). To su Fantastične zveri i gde ih naći od Salamandera Skamandera i Kvidič kroz vekove. Naravno, obe ove knjige je napisala Džoan Rouling, pod pseudonimima.
Roulingova je najavila da bi možda jednog dana mogla da napiše i osmu knjigu o Hariju Poteru. Ako se to dogodi, to će najverovatnije biti neka vrsta enciklopedije o čarobnjačkom svetu, koja će sadržavati podatke koji nisu bili dovoljno važni da uđu u radnju knjiga o Hariju Poteru.
Back to top Go down
http://about.me/nicky6pack

AuthorMessage
Guest
Guest
avatar



Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyWed Oct 06, 2010 2:17 am

kao mala obozavala, sve osim zadnje procitala nekoliko puta.
sada ne. zadnju sam samo jednom procitala a filmove nisam sve ni gledala
nije da ga sad ne volim, nego sam pre bila opsednuta XD
Back to top Go down
*Izgubljena Sholja*
Spammer
Spammer
*Izgubljena Sholja*


Posts : 3454
Join date : 2010-09-25
Age : 31
Location : Dark Chest Of Wonders

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyWed Oct 06, 2010 11:47 pm

ja odgledala sedmi deo na internetu... i sada sam izgubila link, a jedwa sam ga nashla... pu!!!!!
Back to top Go down
Word eater.
Spammer
Spammer
Word eater.


Posts : 2871
Join date : 2009-10-28
Age : 28
Location : in between?

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyThu Oct 07, 2010 1:20 am

AAA! Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 999295 Kakav je?!
Back to top Go down
*Izgubljena Sholja*
Spammer
Spammer
*Izgubljena Sholja*


Posts : 3454
Join date : 2010-09-25
Age : 31
Location : Dark Chest Of Wonders

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyThu Oct 07, 2010 1:37 am

meni je okay... samo mi je, a to je werowatmo do ne znam ni ja chega, nekako film mnogo plawichast... chitawa slika je nekako plawichasta... ne znam kako da wam objasnim... waljda che u bioskopu biti bolje... tako ti to kada gledash filmowe pre wremena... mislim da se nechete razocharati.......
Back to top Go down
emily_darling^^
Level 4
Level 4
emily_darling^^


Posts : 858
Join date : 2009-12-22
Age : 28
Location : Humaniod city^^

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyTue Oct 12, 2010 10:30 pm

aaa obozawaaaaaaam :uchimmm:
Back to top Go down
~Black pearl~
Spammer
Spammer
~Black pearl~


Posts : 2038
Join date : 2009-10-14
Age : 29
Location : Belgrade

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyFri Oct 15, 2010 6:41 am

Word eater. wrote:
Sad će u novembru 7.deo.^_____^
Samo se nadam da ga neće baš TOLIKO upropastiti.Gledala sam trejler i čini se ok.U svakom slučaju msm da ne može biti gore od Reda Feniksa.
A knjige obožavam.<3

Trejler je preextra..^^
jedva cekam.Knjige su neprevazidjene.Sesti mi je omiljeni deo, a sedmi odmah posle njega.
Back to top Go down
Bloody.Mary
Spammer
Spammer
Bloody.Mary


Posts : 7593
Join date : 2009-10-17
Age : 31
Location : Streets Of Gold

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyFri Oct 22, 2010 2:28 am

Obozavam!!! Najomiljenija - "Red feniksa" i "Relikvije" Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 329872 Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 329872 Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 329872
Back to top Go down
PorcelanskaLutka
Welcome!
Welcome!
PorcelanskaLutka


Posts : 17
Join date : 2010-10-28

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyThu Oct 28, 2010 10:21 am

procitala sam prvi i treci deo :-p
Back to top Go down
Unique Goddess
Welcome!
Welcome!
Unique Goddess


Posts : 66
Join date : 2011-06-24
Age : 27

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 9:35 am

Procitala sam sve dijelove...obozavam
Back to top Go down
Word eater.
Spammer
Spammer
Word eater.


Posts : 2871
Join date : 2009-10-28
Age : 28
Location : in between?

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySun Jun 26, 2011 11:46 pm

Mislim da se nikada više neću vezati za likove kao za ove iz HP serijala.
Back to top Go down
.But Home Is Nowhere.
Admin
Admin
.But Home Is Nowhere.


Posts : 107748
Join date : 2009-10-13
Age : 32
Location : Home... but home is nowhere

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyMon Jun 27, 2011 8:50 am

Samo da mi prodje prijemni ima sve da ih procitam pre premijere.
Back to top Go down
http://about.me/nicky6pack
Narcis_♥
Welcome!
Welcome!
Narcis_♥


Posts : 49
Join date : 2011-07-10
Age : 27
Location : Na krovu! xDD

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySun Jul 10, 2011 7:46 am

:( Procitala svih sedam delova...Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 869741 Steta sto je kraj..Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 869741 Omiljeni likovi su mi Ron i Melfoy.. xDD A omiljeni deo nemam, jer ne mogu da se odlucim. xDD
Back to top Go down
Monkey.Freak
Spammer
Spammer
Monkey.Freak


Posts : 3024
Join date : 2011-03-25
Age : 27
Location : Outer Space

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySun Jul 10, 2011 9:22 am

Jedva cekam da izadje drugi deo semoooog. Mnogo mi se dobro cini, ali je glupo sto su ga u dva dela napravili...pretpostavljam da je to zbog onog 19 years later, dela.
Back to top Go down
.Opheliac.
Level 1
Level 1
.Opheliac.


Posts : 189
Join date : 2010-01-22
Age : 29
Location : Here, there, WHERE?

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySat Oct 01, 2011 11:21 am

Precitala sve knjige i uvek ocekujem da ima jos nesto.

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 99218
Back to top Go down
http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/
roberta_bg
Level 1
Level 1
roberta_bg


Posts : 230
Join date : 2009-12-13

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptyWed Oct 05, 2011 9:35 am

culasm sam pozitivne komentare,al nisam citala,za sad sam samo filmove odgledala :-)
Back to top Go down
*Poet's Heart*
Welcome!
Welcome!
*Poet's Heart*


Posts : 7
Join date : 2011-10-23

Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 EmptySun Oct 23, 2011 3:57 am

Pročitala sve djelove. Obožavam.
Kao što radim na svim praznicima i sljedeće ću školske praznike morat obnovit gradivo iz Harrija Pottera.
Back to top Go down
Sponsored content





Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling   Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sumrak serijal - Stefani Majer
» Pazi šta želiš... Možda ti se i ostvari - Aleksandra Poter

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fun Box :: Fun Box :: Knjige/Books-
Jump to: