Fun Box
Fun Box
Fun Box
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Divne kosti - Alis Sebold

Go down 
+4
People Are Shit
Hellcat
Rickety Bones
Word eater.
8 posters
AuthorMessage
Word eater.
Spammer
Spammer
Word eater.


Posts : 2871
Join date : 2009-10-28
Age : 28
Location : in between?

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptySun Feb 20, 2011 2:40 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Roman Divne kosti Alis Sebold preko noći je postao klasik našeg doba i osvojio srca čitalaca i kritičara širom sveta. Na prvi pogled, ovo je mračna krimi priča o jezivom nestanku i ubistvu obične devojčice iz predgrađa, ali suština romana je, zapravo, dirljiva priča o smrti koja je prepuna neočekivanog svetla, lepote i nade.
U srcu knjige nalazi se dirljivo iskrena, duhovita i hrabra Suzi Salmon, koja, nakon što je premlada napustila ovaj svet, posmatra žive iz misterioznog ličnog carstva, gde može da ima sve što poželi ili zamisli, osim da se vrati onima koje voli. Dok se njena porodica bori s ogromnom patnjom i sve većom frustracijom jer policija ne uspeva da reši zločin, Suzi će pokušati da usmeri svog oca ka otkrivanju identiteta njenog ubice.


Prezivala sam se Salmon, kao riba; ime mi je bilo Suzi. Imala sam četrnaest godina kada sam ubijena, šestog decembra 1973.

Ovako počinje priča Suzi Salmon, koja se privikava na svoj novi dom u raju, mestu koje nije ni nalik onome što je očekivala, odakle nastavlja da posmatra kako se život na zemlji nastavlja bez nje – njeni prijatelji razmenjuju glasine o njenom nestanku, njen ubica pokušava da sakrije tragove, njena bolom ophrvana porodica se raspada.
I pored neopisive tragedije i gubitka o kojima govore, Divne kosti su čudesna priča ispunjena nadom, humorom, neizvesnošću, čak i radošću.

Prema romanu Divne kosti snimljen je istoimeni film u režiji Pitera Džeksona, reditelja trilogije Gospodar prstenova.


„Seboldova je stvorila potpuno zaokruženo delo puno tananog bola; roman koji će čitaoci veoma teško zaboraviti, čak i dugo nakon što okrenu poslednju stranu.“

Pola L. Vuds, Los Angeles Times


„Promišljeno i hrabro, originalno i duboko, Divne kosti pretvaraju najbolniju moguću temu u čisto zlato.“

Karen Džoj Fauler


„Istinski originalno delo koje prevazilazi granice...“

Houston Chronicle
Back to top Go down
Rickety Bones
Spammer
Spammer
Rickety Bones


Posts : 2677
Join date : 2009-12-17
Age : 28
Location : Look In The Mirror

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptySat Apr 02, 2011 8:13 am

procitacu
Back to top Go down
http://www.hayleyserbia.com/forum.htm
Hellcat
Admin
Admin
Hellcat


Posts : 77809
Join date : 2009-10-13
Age : 32
Location : On Highway 55, six feet under, where no one can find her.

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptySat Apr 02, 2011 8:59 am

gledala sam film
i film me bas razocarao kako sam ocekivala da bude dobar
Back to top Go down
http://zlivrach.deviantart.com/
Rickety Bones
Spammer
Spammer
Rickety Bones


Posts : 2677
Join date : 2009-12-17
Age : 28
Location : Look In The Mirror

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptySat Apr 02, 2011 9:55 pm

filmovi mene skoro uvijek razocaraju Divne kosti - Alis Sebold 869741 a knjige skoro nikad ^^
Back to top Go down
http://www.hayleyserbia.com/forum.htm
People Are Shit
Moderator
Moderator
People Are Shit


Posts : 21994
Join date : 2009-11-09
Age : 27
Location : Unknown.

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptySun Apr 17, 2011 12:12 pm

Pročitaću kad budem imala više vremena.
Back to top Go down
http://vampirefreaks.com/people_are_shit
Queen K
Level 1
Level 1
Queen K


Posts : 156
Join date : 2011-06-13
Age : 28

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptyFri Jun 24, 2011 7:28 am

Zelim da procitam...Film je glup...
Back to top Go down
Just me...
Welcome!
Welcome!
Just me...


Posts : 80
Join date : 2011-07-15
Age : 27

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptyTue Jul 19, 2011 11:49 pm

Procitala je, i sinoc imala nocnu moru na taj fazon :S

Znaci knjiga je fenomenalna
Back to top Go down
Monkey.Freak
Spammer
Spammer
Monkey.Freak


Posts : 3024
Join date : 2011-03-25
Age : 27
Location : Outer Space

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptyWed Jul 20, 2011 12:02 am

Obozavam knjigu. Malo sam se istripovala da ce mi se to desiti ako idem precicama, ali oh well...Knjiga je vrh, i film nisam gledala..
Back to top Go down
lotus flower
Welcome!
Welcome!
lotus flower


Posts : 25
Join date : 2012-09-11

Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold EmptyWed Sep 12, 2012 8:47 am

Nisam čitala, ali sam gledala film. Dobar je
Back to top Go down
Sponsored content





Divne kosti - Alis Sebold Empty
PostSubject: Re: Divne kosti - Alis Sebold   Divne kosti - Alis Sebold Empty

Back to top Go down
 
Divne kosti - Alis Sebold
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fun Box :: Fun Box :: Knjige/Books-
Jump to: