Fun Box
Fun Box
Fun Box
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Sumrak serijal - Stefani Majer

Go down 
+13
*Izgubljena Sholja*
Nightrunner
She.x3
Djurdja~Drogenmädchen
Hellcat
Alice NegativePorcelain
emily_darling^^
nexy92
Bloody.Mary
People Are Shit
Ivy
★aNcHy.ZvEzDiCa.★
-forgotten.child-
17 posters
AuthorMessage
-forgotten.child-
Spammer
Spammer
-forgotten.child-


Posts : 10749
Join date : 2009-10-20
Age : 28

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyFri Aug 13, 2010 8:51 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Radnja je vezana za dva glavna lika, Izabelu Svon i Edvarda Kalena. Mlada Izabela je primorana da se preseli u oblačni Fork, poznat kao najkišovitiji kraj Amerike, kod svog oca. Vrlo teško se uklapa u novu sredinu, nenaviknuta na društvo, pažnju poklanja jedino neobično lepom Edvardu – dečku neuravnoteženog raspoloženja, o čijoj porodici kruže zaista zastašujuće priče.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kako to inače u životu biva, jedno zlo ili dobro, kako ga ko doživljava, ne može samo da prođe – neophodna je ravnoteža. Nakon neizmernog ljubavnog bola koji doživljava, Bela otkriva tu drugu, paralelnu stranu medalje ušuškanog Forksa. Prijateljstvo sa Džejkobom Blekom, drugarom iz detinjstva, koji pripada drevnom indijanskom plemenu Kvilita, otkriva joj još jednu brižljivo čuvanu tajnu. Ni Kviliti nisu tek još jedno pleme ukrašeno živopisnim nošnjama i dramatičnim totemima. Naprotiv, njihova tajna je, poput one vampirske, prikrivena svetlošću noći u seni Mladog meseca.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Samo naizgled obična devojka Bela Svon rastrgnuta je između osećanja prema dvojici najdražih muškaraca, nepomirljivih prirodnih neprijatelja i ne zna kako da spoji ne samo njih dvojicu, već i dva dela sebe. Još gore od toga, Bela je ponovo u životnoj opasnosti: njen stari osvetnički nastrojeni neprijatelj opet joj je za petama, a vremenom otkriva da su čak i misteriozna ubistva koja se dešavaju u obližnjem Sijetlu tesno povezana s njom. I Edvardov vampirski klan i Džejkobov čopor čine sve što mogu da je zaštite, no usred svih napetih zbivanja najzad postaje jasno da Bela ne može da zadrži uz sebe i Edvarda i Džejkoba, i zato je primorana da bira...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Četvrti deo Sumrak tetralogije, roman Praskozorje, američke spisateljice Stefani Majer, završni je deo čudesne priče o večnoj ljubavi mlade devojke Bele i fascinantnog, večito mladog vampira Edvarda. Dvoje zaljubljenih je završilo srednju školu i odlučilo da se venča. Međutim, dešava se nešto sasvim neočekivano...
Knjiga je podeljena u tri celine. Prva, koju pripoveda Bela, počinje venčanjem, i opisuje njihov medeni mesec.
Druga, čiji je narator Džejkob, vukodlak koji je Belin bliski prijatelj, opisuje njenu rizičnu i nadasve čudnovatu trudnoću, i rađanje deteta koje je pola ljudsko biće, pola vampir. Krajem ovog dela, pošto se njegova draga našla u životnoj opasnosti tokom porođaja, Edvard je pretvara u vampira.
Treća celina je ponovo ispripovedana iz Beline perspektive, te tu pratimo njeno navikavanje na život vampira, ali i zabrinjavajuću reakciju okoline na njeno dete...
Back to top Go down
★aNcHy.ZvEzDiCa.★
Level 5
Level 5
★aNcHy.ZvEzDiCa.★


Posts : 1679
Join date : 2009-11-09
Age : 27
Location : BG :)

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Aug 15, 2010 2:06 am

Ja i tamra ti kupile NM.
Ne.
Nikad i neu citati.
Back to top Go down
Guest
Guest
avatar



Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Aug 15, 2010 5:01 am

nisam citala.
Back to top Go down
-forgotten.child-
Spammer
Spammer
-forgotten.child-


Posts : 10749
Join date : 2009-10-20
Age : 28

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Aug 15, 2010 5:42 am

citala,dosta puta
Back to top Go down
Ivy
Spammer
Spammer
Ivy


Posts : 4977
Join date : 2010-05-02
Age : 32
Location : Underworld

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyTue Aug 24, 2010 12:42 am

Procitala i preslusala audio knjige....
Back to top Go down
http://vkontakte.ru/id87566174
People Are Shit
Moderator
Moderator
People Are Shit


Posts : 21994
Join date : 2009-11-09
Age : 27
Location : Unknown.

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyTue Aug 24, 2010 1:33 am

Nisam citala.
Back to top Go down
http://vampirefreaks.com/people_are_shit
Bloody.Mary
Spammer
Spammer
Bloody.Mary


Posts : 7593
Join date : 2009-10-17
Age : 31
Location : Streets Of Gold

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyMon Aug 30, 2010 7:00 am

Prochitala sam sve, odlichne su Sumrak serijal - Stefani Majer 824166
Back to top Go down
Guest
Guest
avatar



Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySat Sep 04, 2010 5:15 am

procitala prvi deo, svidja mi se Sumrak serijal - Stefani Majer 548505
film nemam nameru da gledam.
procitacu sve delove Sumrak serijal - Stefani Majer 824166
Back to top Go down
nexy92
Welcome!
Welcome!
nexy92


Posts : 10
Join date : 2010-09-18

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySat Sep 18, 2010 8:28 am

Extra je saga...
Back to top Go down
emily_darling^^
Level 4
Level 4
emily_darling^^


Posts : 858
Join date : 2009-12-22
Age : 28
Location : Humaniod city^^

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Sep 19, 2010 12:29 am

prochitala sam 1..ok su :] <3
Back to top Go down
Alice NegativePorcelain
Level 3
Level 3
Alice NegativePorcelain


Posts : 631
Join date : 2010-07-18
Age : 30
Location : Severni jebeni pol

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Sep 19, 2010 8:44 am

Ma knjige nisu dobro napisane.
Jednostavno nisu, ne zelim da ulazim u raspravu sa Twilight fanovima, been there, done it, never wanna repeat. :S
Mnogo su komercijalne, i jednostavno su glupo napisane.
A citljive su, i smesne, i dobra su zanimacija.
Kad nemam nista drugo da radim...
:]
Back to top Go down
Hellcat
Admin
Admin
Hellcat


Posts : 77809
Join date : 2009-10-13
Age : 32
Location : On Highway 55, six feet under, where no one can find her.

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Sep 19, 2010 9:59 am

nisam i necu
Back to top Go down
http://zlivrach.deviantart.com/
Djurdja~Drogenmädchen
Spammer
Spammer
Djurdja~Drogenmädchen


Posts : 6718
Join date : 2009-11-13
Age : 27
Location : Somewhere.Behind The.Clouds.

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Sep 19, 2010 10:58 am

citala sam odavno
svidjaju mi se bas
mnogo su bolje nego filmovi
Back to top Go down
-forgotten.child-
Spammer
Spammer
-forgotten.child-


Posts : 10749
Join date : 2009-10-20
Age : 28

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Sep 19, 2010 8:57 pm

mene mrzi vise da citam
a bolje su knjige od filmova ofc
mada je ec bas dbr uradjen XD
Back to top Go down
Alice NegativePorcelain
Level 3
Level 3
Alice NegativePorcelain


Posts : 631
Join date : 2010-07-18
Age : 30
Location : Severni jebeni pol

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyMon Sep 20, 2010 3:27 am

Ne svidjaju mi se ni filmovi.
Back to top Go down
She.x3
Welcome!
Welcome!
She.x3


Posts : 20
Join date : 2010-03-23
Age : 30
Location : Republika Srpska

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyWed Sep 22, 2010 2:00 am

-Procitala sam Twilight i pocela New Moon,ali me malo skolske obaveze zezaju ,pa ne stizem bas da citam puno.
Back to top Go down
Nightrunner
Level 1
Level 1
Nightrunner


Posts : 244
Join date : 2010-08-27
Age : 27
Location : Jebena Planeta Zemlja...

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyThu Sep 30, 2010 9:53 am

Procitala sam ih sve...Svidjaju mi se...
Back to top Go down
*Izgubljena Sholja*
Spammer
Spammer
*Izgubljena Sholja*


Posts : 3454
Join date : 2010-09-25
Age : 31
Location : Dark Chest Of Wonders

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyThu Sep 30, 2010 10:02 am

takodje....
Back to top Go down
Beauty.and.the.Freak
Level 1
Level 1
Beauty.and.the.Freak


Posts : 102
Join date : 2010-09-04
Age : 27
Location : Planet Hell

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyMon Oct 04, 2010 8:50 am

Procitala sve knjige,sinoc sam ponovo krenula da citam New Moon. :) ♥
Bila sam na premijeri New Moona i Eclipsea. ♥ Bilo mi je divno,ali mrzim seljake koji dobacuju za vreme filma,znam da je to zanimljivo,ali ja se onako bukvalno udubim u platno,ispadnu mi oci,dok gledam. :)
Omiljeni lik mi je Alice,mnogo mi se dopada sto je tako vilinski opisana. I Bella mi se svidja,onako po karakteru,nesigurna i neizvesna,a svidja mi se i glumica koja je tumaci. Kristen. ♥
Back to top Go down
Word eater.
Spammer
Spammer
Word eater.


Posts : 2871
Join date : 2009-10-28
Age : 28
Location : in between?

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyMon Oct 04, 2010 8:56 am

Djurdja~Drogenmädchen wrote:
citala sam odavno
svidjaju mi se bas
mnogo su bolje nego filmovi
Yes.
Back to top Go down
*Izgubljena Sholja*
Spammer
Spammer
*Izgubljena Sholja*


Posts : 3454
Join date : 2010-09-25
Age : 31
Location : Dark Chest Of Wonders

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyMon Oct 04, 2010 9:00 am

Beauty.and.the.Freak wrote:
Procitala sve knjige,sinoc sam ponovo krenula da citam New Moon. :) ♥
Bila sam na premijeri New Moona i Eclipsea. ♥ Bilo mi je divno,ali mrzim seljake koji dobacuju za vreme filma,znam da je to zanimljivo,ali ja se onako bukvalno udubim u platno,ispadnu mi oci,dok gledam. :)
Omiljeni lik mi je Alice,mnogo mi se dopada sto je tako vilinski opisana. I Bella mi se svidja,onako po karakteru,nesigurna i neizvesna,a svidja mi se i glumica koja je tumaci. Kristen. ♥
i ja isto gotiwim Alice... dopada mi se kako je izgledala u prwom delu filma, a onda su joj pokwarili frizuru... i, narawno Jaspera, pored nje....
Back to top Go down
Unique Goddess
Welcome!
Welcome!
Unique Goddess


Posts : 66
Join date : 2011-06-24
Age : 27

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptyFri Jun 24, 2011 8:43 am

Citala am nekoliko puta...Svidja mi se
Back to top Go down
Звездохоличарка.♡
Level 1
Level 1
Звездохоличарка.♡


Posts : 189
Join date : 2011-07-23

Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer EmptySun Jul 24, 2011 12:05 am

Citala.
Okej.
Malo je smorilo posto znam sta ce sve da se desi.
Back to top Go down
Sponsored content





Sumrak serijal - Stefani Majer Empty
PostSubject: Re: Sumrak serijal - Stefani Majer   Sumrak serijal - Stefani Majer Empty

Back to top Go down
 
Sumrak serijal - Stefani Majer
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Hari Poter Serijal - Dž. K. Rouling
» Gwen Stefani
» Gwen Stefani (No Doubt)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fun Box :: Fun Box :: Knjige/Books-
Jump to: